SPOLEČNOST JCB OTEVÍRÁ NOVÝ ZÁVOD V BRAZÍLII

16.10.2012

Za přítomnosti premiéra Davida Camerona byl 27. záři 2012 oficiálně otevřen nový výrobní závod JCB v Brazílii v hodnotě 100 miliónů dolarů. Tím společnost dále posiluje svou pozici na rychle rostoucích latinskoamerických trzích.

Pan Cameron, který podniká obchodní misi po Brazílii, strávil hodinu prohlídkou tohoto závodu ve městě Sorocaba ve státě S

ão Paulo. Byl seznámen s procesy spojenými s výrobou rýpadlo-nakladačů, pásových rýpadel, kolových nakladačů, teleskopických manipulátorů a hutnícího zařízení, které bude továrna vyrábět.

Po továrně ho provázel majitel JCB Sir Anthony Bamford a výkonný ředitel JCB Brazílie Carlos Hernandez. Zde se také setkal s mnoha ze 200 zaměstnanců továrny.

Pan Cameron řekl: „Expanze JCB v Brazílii ukazuje, jak zde britské firmy mohou využít příležitosti k růstu a také vytvářet nové příležitosti pro továrny JCB v Derbyshire a Walesu.“

„Je to skvělý příklad skutečnosti, že je Velká Británie je světovým lídrem v oblasti inovací a technologií.“

Při projevu v Brazílii, Sir Anthony řekl: „Jižní Amerika představuje obrovskou příležitost pro růst JCB a naše investice do nové továrny je rozhodující pro rozmach úspěchu, kterému se již těšíme na tomto důležitém trhu.“

„Brazílie má projekty na zlepšení infrastruktury v hodnotě 20 biliónů liber a nový výrobní závod JCB nám umožní participovat na těchto projektech, včetně mistrovství světa v roce 2014 a olympijských her 2016.

„Rozhodnutí JCB pro zdejší investici je velkým projevem důvěry v brazilskou ekonomiku a bylo motivováno vynikajícím dlouhodobým růstem příležitostí jak zde, tak v Latinské Americe. Naše investice bude mít také pozitivní dopad na britskou ekonomiku, protože při plném výkonu bude brazilský závod importovat z Velké Británie ročně komponenty v hodnotě 100 miliónů liber, včetně motorů a převodovek.“

Při využití plné kapacity může nový závod JCB produkovat 10.000 strojů ročně. Nová továrna nahrazuje dva menší závody JCB ve Sorocabě, z nichž první byl otevřen v roce 2001 pro výrobu rýpadlo-nakladačů a druhý roku 2010 pro výrobu pásových rýpadel.

Nový výrobní závod v hodnotě 100 milionů dolarů představuje jednu z největších jednotlivých investic v celé 67leté historii JCB.