REKORDNÍ ROK 2012 PRO SPOLEČNOST JCB

2.5.2013

Společnost JCB v těchto dnech oznámila, že v roce 2012 dosáhla rekordního zisku ve své 67- leté historii. Zisk vzrostl na 365 miliónů liber na základě EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy), v r. 2011 to bylo 355 miliónů liber) při obratu, který zůstal prakticky beze změny na úrovni 2,7 miliardy liber. Na celosvětovém trhu, který zaznamenal pokles o 10%, se prodej strojů JCB také mírně zvýšil.

Majitel JCB Sir Anthony Bamford, řekl: „S ohledem na křehkou globální ekonomiku, kdy pokračovalo na rozvíjejících se a rozvinutých trzích zpomalení, jsou výsledky JCB v roce 2012 mimořádně povzbudivé. Prokazují nejen pevnost našeho podnikání, ale zdůrazňují také význam pokračujících investic do zařízení, výrobků a služeb zákazníkům.

To, že trhy stavebních strojů a zařízení v mnoha částech světa zůstaly slabé, je více než kompenzováno silným růstem zájmu o naše zemědělské stroje a obzvláště o stroje pro manipulaci s materiálem. Navzdory pokračující nejistotě, zejména v evropských ekonomikách, rok 2013 začal uspokojivě. V letošním roce očekáváme určitý nárůst, ale o kolik, to bude záviset na tempu globálního oživení. “

Podnikání JCB v Africe se loni zdvojnásobilo a v Americe se zvýšilo o 20 %. JCB také zaznamenalo růst o 12% na Blízkém východě. V roce 2012 si JCB udrželo svou pozici jako výrobce číslo jedna stavebních strojů ve Velké Británii, Evropě a Indii a zůstává číslem jedna jako výrobce nakladačů a teleskopické manipulátorů.

V roce 2012 společnost JCB otevřela nový závod v Sao Paulu v Brazílii a oznámila plány na novou továrnu ve městě Jaipur v hodnotě 62 miliónů liber. Půjde o čtvrtý výrobní závod JCB vIndii, který má být otevřen v r. 2014.