OTEVŘENÍ DVOU NOVÝCH TOVÁREN JCB V JAIPURU

22.11.2014

imported_image-1964.jpgJCB slaví 35 let svého působení v Indii otevřením dvou zbrusu nových továren v Jaipuru – jedná se o investici ve výši 62 milionů liber.

Lord Bamford při slavnostním zahájení provozu řekl: „Když jsme začali v Indii před 35 lety podnikat, nikdy jsem si nepředstavoval náš dnešní úspěch. Růst JCB Indie je fenomenální. S podporou vlády v Rádžasthánu můžeme rozšířit výrobu v této nádherné zemi se dvěma novými závody tady v Jaipuru. “

JCB má nyní pět továren v Indii, 12 ve Velké Británii a další v Brazílii, Číně a USA. JCB Indie je přední výrobce stavebních strojů a jeho továrna nedaleko Dillí vyrábí rýpadlo-nakladače a motory. Příští rok bude v Jaipuru zahájena výroba teleskopických manipulátorů a smykem řízených nakladačů. JCB Indie má také dvě továrny v Pune, kde firma vyrábí rýpadla, kolové nakladače a zhutňovací stroje.

Dvě nové továrny se nacházejí 35 km od města Jaipur. Provoz byl zahájen v rekordním čase a představuje nejrozsáhlejší stavební projekt společnosti JCB v její 69-leté historii. Při plném provozu budou továrny zaměstnávat více než 1000 lidí.

V Indii má JCB nejsilnější a největší distribuční síť s 60 prodejci a 600 prodejnami.