Nový model pásového rýpadla JCB – JS131

25.7.2016

Při navrhování nového rýpadla JCB klade vždy důraz na maximální výkon, sílu, pohodlí a produktivitu. JCB věří, že jedním z nejdůležitějších principů při vývoji stroje je vcítění se do pozice strojníka a potřeb zákazníka. To znamená, že stroje musí být lehce ovladatelné, produktivní, bezpečné a trvanlivé. V souladu s těmito požadavky JCB vyrábí rýpadla vybavená prostornými, pohodlnými kabinami s intuitivním ovládáním, bezkonkurenčním výhledem, dostatkem úložných prostor, nízkou hlučností a nízkými vibracemi. Hydraulická rýpadla JCB zahrnují širokou škálu pásových a kolových verzí určených pro stavebnictví, těžbu v lomech a demolici, velmi oblíbenými jsou rýpadla střední řady mini a midi vhodná pro výstavbu domů, montážní práce nebo výstavbu železnic.

 

Na začátku léta letošního roku JCB představilo novinku JS131 – pásové rýpadlo se základní hmotností třináct tun a s motorem o výkonu 55 kW. Tento nový model spojuje všechny výhody úspěšné řady JS, především předchozího modelu JS130LC, který vyniká bezkonkurenční ovladatelností, výkonem, snadnou údržbou a nízkými provozními náklady. Jako jediné 13tunové rýpadlo na trhu je JS131 vybaveno pohonnou jednotkou bez použití filtru pevných částic DPF a AdBlue.

21135

MAXIMÁLNÍ PRODUKTIVITA – minimální náklady

Nový model JS131 je vybaven motorem JCB EcoMAX s výkonem 55 kW, který splňuje všechny požadavky emisní normy T4Final, aniž by bylo nutné použití DPF, SCR nebo AdBlue. Díky tomu mají motory JCB nízkou spotřebu při vysokém výkonu a zároveň nízkých nákladech na údržbu.
Motory JCB EcoMAX T4Final spotřebují až o 10 % méně paliva než předchozí verze. Je to způsobeno tím, že motory EcoMAX produkují vysoký točivý moment při pouhých 1200 otáčkách za minutu, což zlepšuje účinnost spotřeby paliva. Ke snížení spotřeby paliva přispívá inovativní hydraulický systém JCB zajišťující rekuperaci oleje v pracovních hydraulických válcích pro dosažení kratších časů pracovních cyklů.
JCB vyrobilo od roku 2004 již 200.000 motorů DIESELMAX. Technologie výroby motorů JCB je dlouhodobě vyzkoušená a osvědčená v praxi. Verze EcoMAX T4Final určená pro rýpadla JS131 byla testována po dobu 110.000 hodin v 70 různých strojích v těch nejnáročnějších aplikacích a rozličných pracovních podmínkách s cílem dosáhnout dlouhé životnosti stroje. Motory JCB EcoMAX T4Final jsou optimálně vyladěny pro dosažení vysokých pracovních výkonů strojů s nízkými provozními náklady.

SÍLA A PEVNOST – jedny z hlavních vlastností rýpadel JCB

Robustní konstrukce zaručuje dlouhodobou živostnost stroje v náročných pracovních podmínkách. Podvozek resp. rám ve tvaru X zvyšuje pevnost stroje a odolnost proti poškození nárazem. Uzavřený skříňový profil nástavby zvětšuje pevnost a snižuje vnitřní napětí použitých materiálu. Velmi pevný a tuhý rám vyniká vysokou odolností a nosností. Konstrukce krytu motorového prostoru přispívá k jeho pevnosti a zároveň pružnosti. Zesílené rameno a násada rýpadla JS131LC jsou vyrobeny z vysokopevnostní oceli s vnitřními přepážkami, což prodlužuje životnost celého stroje. Model JS131 používá nejlepší komponenty ve svém oboru, jako jsou např. podvozky Berco, čerpadla Kawasaki, hydraulické rozvaděče KAYABA a v neposlední řadě motory JCB EcoMAX.
JCB rychloupínače a mnoho variant hydraulických rozvodů umožňují rychlou a snadnou výměnu a použití široké škály příslušenství napříč řadou rýpadel JS. S vylamovací silou 91.9 kN bagr dosahuje vysokých výkonů. Použití rýpadel v různých podmínkách umožňuje nabídka ocelových pásů šíře 500 až 850 mm popřípadě pryžové pásy pro použití stroje na asfaltovém či podobném povrchu bez jakéhokoliv poškození. Nízká provozní hmotnost rýpadla JCB JS131LC zároveň usnadňuje nároky na přepravu.

KOMFORTNÍ pracovní prostředí

Hydraulické rýpadlo JCB JS131LC vyniká výborným výhledem z kabiny. V poměru 70/30 dělené přední sklo umožňuje snadný výhled do pracovního prostoru stroje. Kompaktní motor JCB EcoMAX T4Final je umístěn pod nízkou kapotáží, díky které získáte bezproblémový výhled dozadu. K rychlému a pohodlnému ovládání stroje přispívá hydraulická brzda otoče. Tlumené koncové polohy dávají stroji ještě větší lehkost a přesnost při ovládání.
Sedmipalcový barevný multifunkční displej v zorném poli strojníka je snadno čitelný za všech světelných podmínek. Obrazovka poskytuje okamžitý přístup k informacím o provozu stroje. JCB JS131 nabízí tiché pracovní prostředí uvnitř kabiny i zvenku. Použitím šesti pryžových úchytů je minimalizován hluk i vibrace a celkově přispívá k tichému pracovnímu prostředí s vnitřním hlukem na úrovni max. 70 dB (A). Lehké, intuitivní a plynulé ovládání zvyšuje pohodlí obsluhy a produktivitu stroje.

BEZPEČNOSTI jako standart

Bezpečnost při práci je pro společnost JCB zásadní, proto je při výrobě rýpadel JS131 většina ostrých hran opatřena ochrannými prvky. Kapota se otevírá směrem k zádi stroje pro snadný a bezpečný přístup k motoru. Kabina je k dispozici s integrovanou konstrukcí Rollover Protection Structure (ROPS), který chrání posádku při převrácení stroje. Díky standardní výbavě montážními úchyty je snadné dovybavit kabinu konstrukcí proti padajícím objektům (Falling Object Guard Structure – FOGS). Předností pásového rýpadla JS131 je velká prosklená plocha a nízká linie kapoty poskytující obsluze bezkonkurenční výhled. Díky jedinečnému systému 2GO se stávají rýpadla ještě bezpečnější. Dvojité zajištění znemožňuje nechtěný pohyb ramen stroje. Pro kontrolu hladiny oleje není nutné složitého výstupu na stroj, jelikož údržbu a denní servis je možné provádět ze země. Pro ještě větší bezpečnost při pohybu po stroji jsou schůdky a pochozí plochy nástavby vyrobeny z protiskluzových, děrovaných ocelových plechů, které zajišťují bezpečný pohyb při mokrých i zledovatělých podmínkách. Nebezpečí úrazu navíc eliminují šrouby se zapuštěnými hlavami. Kabina rýpadla nabízí klimatizaci s řízenou recirkulací vzduchu. Odmlžovací a odmrazovací funkce udržují přední sklo čisté a průhledné. Sedačka a joysticky stroje JS131LC jsou nezávisle nastavitelné, což umožňuje najít perfektní pracovní pozici. Ke komfortu obsluhy přispívají ergonomicky vhodně rozmístěné pedály na podlaze kabiny a různé odkládací prostory.

MÉNĚ SERVISU – více produktivity

Rýpadlo JS131 je navrženo s nízkými nároky na údržbu a servis stroje. Tím se dlouhodobě snižují provozní náklady. Vzduchový filtr modelu JS131 je snadno přístupný, dvojitý element konstrukce filtru zjednodušuje jeho čištění. Filtry motorového oleje, hydraulického oleje a paliva jsou umístěny centrálně pro rychlou a snadnou údržbu. Stejně to platí i pro umístění chladiče motoru, hydraulického oleje a mezichladiče. Motory EcoMAX nevyžadují následnou úpravu výfukových plynů ani drahé oleje s nízkým obsahem popela. Kromě finančních úspor za výměnu či nákup zařízení stojí za zmínku i následná vyšší zůstatková hodnota rýpadla.

LiveLink systém

Nový model JS131LC je též vybavený inovativním informačním systémem LiveLink, který umožňuje efektivně sledovat a řídit strojový park včetně plánování údržby a servisu strojů.
S telematikou LiveLink můžete on-line sledovat stroje na dálku pomocí mobilního telefonu nebo počítače. Přístup ke všem upozorněním a údajům od spotřeby paliva až po informace o kritických stavech stroje získáte přímo ve své kanceláři. Díky přehledům např. o prostojích stroje či spotřebě paliva vám JCB LiveLink pomůže optimalizovat spotřebu paliva a tím dosáhnout úspory finančních prostředků a zvýšit produktivitu. Pro zabezpečení stroje před odcizením mohou být užitečné informace o aktuální poloze stroje.

19382

JCB LiveLink poskytuje informace v reálném čase. Systém pošle výstrahu, jakmile Váš stroj opustí předem vytyčené teritorium či při neoprávněném používání stroje mimo pracovní dobu. Díky tomu máte plnou kontrolu nad svým strojem.

JCB LiveLink vám usnadňuje práci a podnikání. Vaše stroje jsou pravidelně udržované a v bezpečí.

 

Pro bližší informace kontaktujte naše obchodní zástupce.

Fotogalerie

  • 21137
  • 21138
  • 21140