LORD BAMFORD ZASEDL V HORNÍ SNĚMOVNĚ PARLAMENTU

29.11.2013

Předseda JCB Lord Bamford složil 7. listopadu oficiální přísahu v Horní komoře britského parlamentu jako poradce, se závazkem podporovat zájmy strojírenství a výroby.

Pan Bamford , který příští rok oslaví 50 let v JCB, řekl: „Je pro mne obrovská čest, že mne premiér David Cameron požádal, abych se stal poradcem v Horní komoře. Cítil, že bych mohl přispět k projednávání výroby, strojírenství, exportu a odborného vzdělávání.

My, jako společnost a jako země potřebujeme techniky. Není dostatek učňů. Musíme povzbudit více mladých lidí, aby začali svoji pracovní kariéru jako učni.

Chci být prospěšný jako poradce, ale mým hlavním úkolem je pracovat pro JCB.“

Lord Bamford, který má v úmyslu pronést svůj první projev v Horní sněmovně později v tomto roce, byl doprovázen na slavnostním ceremoniálu svými příznivci Lordem Lloyd-Webberem a Lordem Tebbitem. Doprovázela ho také jeho manželka Lady Carole Bamford a děti Alice, Jo a George.

Zástupce Staffordshire Lord Ian Dudson řekl: „Přijetí pana Bamforda do Horní sněmovny je zcela oprávněné. Ve Staffordshire jsme velmi hrdí na to, čeho on, jeho rodina a společnost dosáhli.“