KOMPRESORY KAESER – PŘÁTELSKÉ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

26.4.2015

imported_image-2036.jpgŽádný strach z ekologických oblastí. Kaeser Kompressoren prezentuje jako jeden z prvních výrobců pojízdných kompresorů hned několik nových stavebních kompresorů s moderní úpravou výfukových plynů, které spolehlivě, efektivně a cenově příznivě dodávají stlačený vzduch.

Mobilair M 114, M 115, M 130 a M 171 se jmenují nové kompresory pojízdné po veřejných komunikacích, které jsou profesionály na stlačený vzduch a září nejen výkonem, nýbrž také mnohými nadstandardy. Pokrývají široké pásmo od 7 do 14 bar při dodávaném množství 7,5 až 17 m³. Všechny modely jsou vstupenkou do všech ekologických oblastí, neboť jsou sériově vybavené buď filtrem sazí naftového motoru nebo oxidačním katalyzátorem, které splňují evropskou normu IIIB výfukových plynů. Stavební kompresor tím má vstupenku do všech ekologických zón.Filtr sazí naftového motoru splňuje sám nejpřísnější požadavky švýcarského nařízení o ochraně čistoty ovzduší.

Jaký model je nejvhodnější to určuje vlastní požadavek a účel nasazení. Ať otryskávací práce, zafukování kabelů, bourací práce a mnoho dalšího, stavební kompresory Mobilair vše pokryjí. M 114 a M 115 ve třídě 10 m³, poháněné motorem o jmenovitém výkonu 85 kW, proto patří k obzvláště ovladatelným. M 171 je správná volba, pokud je zapotřebí rychle poskytnout vysoký výkon a vyžaduje se větší množství stlačeného vzduchu (6-válcový motor Deutz se 129 kW, čtyři stupně tlaku od 8,6 do 14 bar a dodávaná množství až 17 m³/min při 8,6 bar). M 130 (10 až 14 bar při dodávaném množství od 9,4 do 12 m³/min) září jako jediný po komunikacích pojízdný stavební kompresor této velikosti tím, že je vybavený výkonným generátorem 23 kVA a může dodávat třífázový a střídavý proud. Generátor hlásí na řízení kompresoru napětí a frekvenci, upravené na okamžitý odběr proudu tak, že je vždy k dispozici maximálně možný objem stlačeného vzduchu.

Kromě pojízdných zařízení s nájezdovou brzdou a výškově nastavitelnou nebo pevnou tažnou ojí jsou k dodání také stacionární volby a stavební kompresory Mobilair jsou vybavitelné optimalizovanými volbami úpravy stlačeného vzduchu (dochlazovač stlačeného vzduchu, cyklónový odlučovač atd.).