KAESER M 200

imported_image-984.jpg

Kompresor M 200
Na staveništích s velkou spotřebou stlačeného vzduchu byly vždy žádané spolehlivé a všestranné kompresory s vysokým dodávaným množstvím. Navíc, když v dnešní době zesiluje vzestup cen pohonných hmot, zvyšuje se i poptávka po strojích, které jsou pokud možno co nejvíce energeticky hospodárné. Nový kompresor „Mobilair 200\\\“ s elektronickým řízením kompresoru a motoru „SIGMA CONTROL mobil\\\“ je stavební kompresor, který uvedená kritéria více než splňuje.
Označení kompresoru „Mobilair 200\\\“ jako balík plný síly, jistě není žádné přehánění, neboť má něco \\\“pod kapotou\\\“. Poháněný naftovým motorem 146 kW od výrobce Caterpillar, dodává šroubový kompresor s energeticky úsporným \\\“SIGMA PROFILEM\\\“ 19,7 m³ stlačený vzduch za minutu při tlaku 8,6 bar. Na dalších použitelných stupních tlaku 10, 12 a 14 bar činí dodávané množství 18, 16 a 14,5 m³/min. Přes vysoký výkon zůstává kompresor dokonce i při extrémních okolních teplotách až do 50 °C vždy \\\“chladný\\\“, o to se stará jeho vysoce účinný systém chlazení. Bezpečný transport a dobrý stav zařízení zajišťuje robustní jednoosý hliníkový rám.
Různé varianty vybavení vytvářejí z \\\“Mobilairu 200\\\“ mnohostranně použitelného dodavatele energie na staveništi. Pro speciální použití jej lze dodat místo silničního podvozku také na sanicích. Díky vestavbě různých komponentů na úpravu vzduchu je možno vyrobit ochlazený a vysušený stlačený vzduch bez obsahu oleje, jak je potřeba například pro sanování betonu podle ZTV-SIB nebo pro čistý vzduch. „SIGMA CONTROL mobil\\\“ šetří pohonné hmoty, usnadňuje obsluhu.
Další důležité výhody nabízí již zmíněné nové elektronické řízení „SIGMA CONTROL mobil\\\“ (SCm). To přesnou koordinací výkonu motoru na potřebu stlačeného vzduchu optimalizuje využití výkonu stroje a snižuje jeho spotřebu paliva. Tlak zařízení se nechá nastavit s přesností až na 0,1 bar přímo na displeji \\\“SIGMA CONTROL mobil\\\“. To výrazně zvyšuje nejen komfort ovládání a přesné nastavení tlaku, ale také přizpůsobení počtu otáček elektronicky řízeným sacím ventilem umožňuje, zvláště v oblasti částečného zatížení, zřetelnou úsporu paliva.
Inteligentní řízení „SIGMA CONTROL mobil\\\“ je přizpůsobené přesně na stavební kompresory „Mobilair\\\“ a drsné podmínky používání na staveništích. Robustní kovové víko chrání ovládací přístroj s displejem a klávesami. Řízení odolné proti nárazu a vibracím provedené způsobem elektrického jištění IP 65, je použitelné v rozsahu teplot -20 °C až 0 °C. K různým funkcím \\\“SIGMA CONTROL mobil\\\“ patří mezi jinými  i ukazatele provozních režimů, jednoduché uživatelské ovládání, kontrola funkcí a diagnóza závad stejně jako ukazatele nejdůležitějších provozních údajů. Nadto vedou další funkce k vyšší využitelnosti stroje. K těm snad patří diagnóza motoru, kontrola celého zařízení, varování při eventuálních chybných funkcích stejně jako diferencovaná hlášení údržby.
Dvě sklopné kapoty po obou stranách zařízení zaručují dobrý přístup všech míst údržby.