KAESER M 135

imported_image-980.jpg

Kompresor M 135 
Pod názvem „Mobilair 135\\\“ uvádí Kaeser na trh další stavební kompresor s elektronickým řízením kompresoru a motoru „Sigma Control mobil\\\“ (SCm). Opravdovou inovaci přestavuje generátorová verze nového kompresoru: SCm reguluje pružně výkon generátoru a dodávaného množství podle spotřeby. Tím jsou k dispozici vždy okamžitě maximálně možná množství stlačeného vzduchu a elektrické energie.
„Mobilair 135\\\“ poháněný čtyřválcovým naftovým motorem Deutz vyrábí 13 m³/min stlačeného vzduchu při 10 bar, výkon motoru je 122 kW. Na dalších použitelných stupních tlaku 12 a 14 bar dosahuje šroubový kompresor s energeticky úsporným \\\“Sigma Profilem\\\“ dodávaná množství 12 resp. 10,5 m³/min. Zařízení je umístěné na robustním podvozku AlKo s nosností 2700 kg.
Různé varianty vybavení vytvářejí z \\\“Mobilairu 135\\\“ mnohostranně použitelného dodavatele energie na staveništi. Pro speciální použití jej lze dodat místo silničního podvozku také na sanicích. Díky vestavbě různých komponentů na úpravu vzduchu je možno vyrobit ochlazený a vysušený stlačený vzduch bez obsahu oleje, jak je potřeba například pro sanování betonu podle ZTV-SIB nebo pro čistý vzduch.
Nové: Současnou výrobu stlačeného vzduchu a elektrického proudu optimalizuje
„Sigma Control mobil\\\“ (SCm) zvyšuje přesným doladěním výkonu motoru na potřebu stlačeného vzduchu využití výkonu a snižuje spotřebu paliva zařízení. U varianty verze vybavené generátorem 15 kVA komunikuje SCm navíc s generátorem, hlásí napětí a frekvenci. Podle odběru výkonu na generátoru se dynamicky přizpůsobuje dodávané množství stlačeného vzduchu elektronickou regulací vzduchového sacího ventilu. To znamená, že výroba stlačeného vzduchu a výroba proudu jsou regulovány tak, že nemůže dojít k žádnému přetížení motoru. Výhoda pro uživatele: dá se využít maximální možné dodávané množství stlačeného vzduchu – a to při optimální spotřebě paliva. Další výhoda elektronického řízení sacího ventilu: tlak zařízení se nechá nastavit s přesností až na 0,1 bar přímo na displeji \\\“Sigma Control mobil\\\“. To zvyšuje výrazně nejen komfort ovládání, přesné nastavení tlaku a přizpůsobení počtu otáček elektronicky řízeným sacím ventilem, ale také umožňují, zvláště v oblasti částečného zatížení, zřetelnou úsporu paliva.
Inteligentní řízení „Sigma Control mobil\\\“ je přizpůsobené přesně na stavební kompresory „Mobilair\\\“ a drsné podmínky při používání na staveništích. Robustní kovové víko chrání ovládací přístroj s displejem a dvanácti klávesami. Řízení odolné proti nárazu a vibracím je provedené způsobem elektrického jištění IP 65, použitelné je v rozsahu teplot -20 °C až +70 °C. K hojným funkcím \\\“Sigma Control mobil\\\“ patří mezi jinými ukazatele provozních režimů, jednoduché uživatelské ovládání, kontrola funkcí a diagnóza závad stejně jako ukazatele nejdůležitějších provozních údajů. Kromě toho vedou další funkce k vyšší využitelnosti stroje. K těm zhruba patří diagnóza motoru, kontrola celého zařízení, varování při eventuálních chybných funkcích stejně jako diferencovaná hlášení údržby.