KAESER M 135

M135

Mobilair 135 poháněný čtyřválcovým naftovým motorem Deutz vyrábí 13 m³/min stlačeného vzduchu při 10 bar, s výkonem motoru 122 kW. Na dalších použitelných stupních tlaku 12 a 14 bar dosahuje šroubový kompresor s energeticky úsporným „Sigma Profilem“ dodávaná množství 12 resp. 10,5 m³/min. Zařízení je umístěné na robustním podvozku AlKo s nosností 2700 kg.

Díky vestavbě různých komponentů na úpravu vzduchu je možno vyrobit ochlazený a vysušený stlačený vzduch bez obsahu oleje, jak je potřeba například pro sanování betonu podle ZTV-SIB nebo pro čistý vzduch.

Sigma Control mobil“ (SCm) zvyšuje přesným doladěním výkon motor na potřebu stlačeného vzduchu a snižuje spotřebu paliva zařízení. U varianty verze vybavené generátorem 15 kVA komunikuje „SCm“ navíc s generátorem, hlásí napětí a frekvenci. Podle odběru výkonu na generátoru se dynamicky přizpůsobuje dodávané množství stlačeného vzduchu elektronickou regulací vzduchového sacího ventilu. To znamená, že výroba stlačeného vzduchu a výroba proudu jsou regulovány tak, že nemůže dojít k žádnému přetížení motoru. Výhodou pro uživatele je využití maximálního možného dodávaného množství stlačeného vzduchu a to při optimální spotřebě paliva. Další výhodou elektronického řízení sacího ventilu je tlak zařízení, který se dá nastavit s přesností až na 0,1 bar přímo na displeji „SCm“. To zvyšuje výrazně nejen komfort ovládání, přesné nastavení tlaku a přizpůsobení počtu otáček elektronicky řízeným sacím ventilem, ale také umožňují, zvláště v oblasti částečného zatížení, zřetelnou úsporu paliva.

Robustní kovové víko chrání ovládací přístroj s displejem a dvanácti klávesami. Řízení odolné proti nárazu a vibracím je provedené způsobem elektrického jištění IP 65, použitelné je v rozsahu teplot -20 °C až +70 °C.

Vysoké dodávané množství, energetická účinnost, všestranné možnosti použití, optimalizovaná výroba stlačeného vzduchu a elektrického proudu současně – to jsou hlavní znaky nového stavebního kompresoru M135 !

Pro bližší informace kontaktujte naše obchodní oddělení nebo vyplňte poptávkový formulář

Parametry

Výkon (m³/min.):
13 / 12 / 10,5

Provozní tlak (bar):
10 /12 /14

Typ motoru:
Deutz TCD 2013 L04 s výkonem 122 kW

Hmotnost kompresoru:
2500 kg

Objem palivové nádrže:
200 l

Provedení kapotáže:
plech

Zvláštní výbava:
vestavěný generátor o výkonu 23 kVA

ze stejné kategorie: Dieselové kompresory