JCB OPĚT POMÁHÁ NA FILIPÍNÁCH

13.11.2013

Britská firma JCB reagovala na katastrofu, kterou způsobil na Filipínách tajfun Haiyan, poskytnutím strojů a elektrocentrál v hodnotě více než 500.000 dolarů. JCB dodá 3 rýpadlo-nakladače 3CX a více než 120 elektrocentrál na pomoc při odstraňování důsledků katastrofy.

Tajfun Haiyan zpustošil rozsáhlé oblasti a zanechal až 2500 mrtvých.

Elektrocentrály již zajišťují elektřinu pro veřejné budovy včetně nemocnic a místních správních institucí. Rýpadlo-nakladače JCB budou nasazeny při úklidových operacích v provincii Tacloban.

JCB má za sebou dlouhou historii pomoci zemím postiženým velkými přírodními katastrofami. Na Filipínách pomáhá již podruhé. V roce 2006 JCB poslal 3CX rýpadlo-nakladače poté, co tajfun Reming zasáhl oblast Bicol, kde silně poničil infrastrukturu.

Majitel JCB Lord Bamford prohlásil: „Lidské utrpení a scény zkázy na Filipínách byly srdcervoucí a doufám, že příspěvek JCB ulehčí alespoň trochu těm, kteří nesou hlavní důsledky této katastrofy. Jedním z hlavních problémů záchranářů jsou zničené silnice v postižených oblastech a rýpadlo-nakladač JCB je přesně ten správný stroj pro práci na odklízení trosek.“

Univerzální rýpadlo-nakladač JCB je pro tyto účely ideální stroj. Lopatu vpředu je možné použít jako buldozer, a kopací zadní část může zajistit např. kopání odtokových kanálů, ale i zvedat těžké předměty jako jeřáb. Klíčové je, že stroj se může dostat z místa na místo vlastními silami bez nutnosti jiné přepravy.

JCB Power Products nabízí ucelenou řadu 170 různých elektrocentrál od výkonu 1kVA do 3300 kVA s dieslovým nebo benzínovým motorem. Elektrocentrály odeslané do oblasti katastrofy jsou všechny malé benzinové modely, které mohou snadno přenášet dvě osoby. Jsou ideální pro napájení zdravotnických zařízení, ledniček a mikrovlnných trub. Spotřebiče mohou být jednoduše připojeny přímo do elektrocentrály.

Poslední příspěvek navazuje na řadu dalších strojů, které firma JCB darovala v minulých letech do jiných částí světa postižených přírodními katastrofami. Dar 3CX rýpadlo-nakladačů JCB a elektrocentrál poskytl Lord Bamford v reakci na výzvy humanitárních organizací k zahraniční pomoci.