JCB nakladač 417HT pro významného klienta

16.1.2017

Koncem loňského roku předala společnost TERRAMET významnému klientovi Pila Nýrsko nakladač JCB 417HT.

 

Nakladač JCB 417HT

Tento čelní kolový nakladač s provozní hmotností 9 600 kg a motorem JCB EcoMAX 93 kW, 550 Nm se vyznačuje vysokou produktivitou, komfortní a bezpečnou obsluhou a snadnou údržbou.

Výkonný a ekologický motor

Motor JCB EcoMAX T4i s objemem 4,4 l a turbodmychadlem s proměnnou geometrií nabízí dostatečný výkon, kroutící moment a rychlost pracovních cyklů i při nízkých otáčkách 1500-1600 ot/min. Motory EcoMAX spotřebují méně paliva než předcházející generace. Na rozdíl od většiny konkurentů nepoužívá JCB k čištění výfukových plynů filtr pevných částic (DPF), zákazníci proto ušetří náklady na provoz a servis i tím, že nemusí používat drahé tepelně odolné mazací oleje. K úsporám paliva přispívá dokonalé sladění celého pohonného ústrojí. Verze EcoMAX T4i určená pro model 417HT byla testována po dobu 110.000 hodin v 70 různých strojích při nejnáročnějších aplikacích a různých pracovních podmínkách s cílem dosáhnout vysoké spolehlivosti a dlouhé životnosti stroje.
Plně hydraulické dvouokruhové lamelové brzdy ponořené v olejové lázni jsou prakticky bezúdržbové s dlouhou životností.

Výkonný motor nakladače JCB 417HT

Produktivita nakládání

Zákazníci oceňují bezkonkurenční pohodlí a výhled z kabiny nakladače JCB 417, stejně jako práci se strojem nebo snadnou a rychlou výměnu příslušenství pomocí rychloupínače. Pro rotační příslušenství je k dispozici volitelný okruh s konstantním průtokem. S paralelním zdvihem můžete používat širokou paletu příslušenství. Čelní nakladač 417 má HT (high torque) ramena, která poskytují vynikající výhled na příslušenství ve všech pracovních výškách. Alternativně může být tento model dodán ve verzi s vysokým zdvihem (SHL) pro bezpečné nakládání do vysokých ložných výšek jako např. násypky anebo nákladní automobily s vysokými bočnicemi.

Efektivní provoz nakladače umožňuje inteligentní elektronické ovládání, které odpojuje spojku prostřednictvím brzdového pedálu. Tímto odpojením převodovky dochází k maximálnímu využití výkonu motoru pro nakládání a snižuje opotřebení provozní brzdy a spotřebu paliva. Technické řešení brzdové soustavy snižuje viskózní odpor jak během jízdy, tak i při nakládání materiálu a snižuje se tím spotřeba paliva.

Optimální chlazení motoru umožňuje ventilátor s viskózním pohonem s automatickou regulací rychlosti otáček v závislosti na teplotě okolí a tím dochází k úsporám paliva a snížení hluku.

Kvalita především

Přesné obrábění přispívá k minimální toleranci čepů v pouzdrech. Model 417HT je proto vhodný pro používání v náročných podmínkách, jako např. manipulace s odpadem nebo s korozivními materiály. Hydraulická nádrž a palivová nádrž jsou nedílnou součástí podvozku, jehož rám poskytuje jejich dokonalou ochranu a konstrukční pevnost. JCB používá při výrobě strojů inovativní technologické postupy v čele s robotickým obráběním kovů, vyspělou technologií lakování, čímž dosahuje nejvyšší úrovně kvality.

Kloubový spoj nakladače má velice odolný středový čep v masivním pouzdře, stejně jako dvojité kuželíkové ložisko v jeho dolní části. Toto řešení je odolné proti svislému i vodorovnému zatížení a zvyšuje tuhost a životnost spoje. Hadice jsou úhledně vedené a upevněné podél kloubového spoje v dostatečné vzdálenosti od kritických bodů. Válce řízení jsou umístěny dostatečně vysoko kvůli ochraně před možnými nárazy a vnějším poškozením.
2

Zadní světla jsou vhodně zapuštěná a chráněná v pevném odlitku protizávaží. Zadní široké protizávaží slouží k ochraně kapoty a chladiče před poškozením nárazem.

Vše pod kontrolou

Naklápěcí a teleskopicky výsuvný sloupek řízení umožňuje strojníkovi pohodlné ovládání stroje. Můžete si zvolit z několika ovládacích systémů, a to pákového multiovladače, joystickového ovládání, samostatné páky pro příslušenství či nového joysticku s elektrohydraulickým proporcionálním ovládáním příslušenství.

Stylový, moderní, centrální ovládací panel s displejem v kombinaci s analogovými ciferníky a LCD obrazovkou zobrazují aktuální stav stroje, požadavky na servis, provozní informace a další.

Tří- nebo čtyřsekční hydraulický rozvaděč spolu s rychloupínačem umožňují snadnou výměnu různého příslušenství a zvyšují tím univerzálnost nakladače. JCB systém hladké jízdy (SRS) omezuje rázové zatížení lopaty, tím omezuje vypadávání materiálu během pohybu nakladače, napětí v konstrukci stroje a zároveň zvyšuje pohodlí obsluhy.

Snadná údržba

Cyklonový čistič vzduchu snižuje usazování nečistot ve vzduchovém filtru, zatímco odsávací podtlakový systém sání vzduchu odstraňuje nečistoty a prodlužuje servisní intervaly. Provádění denních kontrol z úrovně země a sdružená mazací místa usnadňují obsluhám práci a zvyšují bezpečnost. Baterie jsou snadno přístupné a jejich údržba nevyžaduje žádné speciální nástroje.

Elektronický monitorovací systém zobrazuje informace o stavu stroje, dává výstrahy v reálném čase a chrání tak stroj i obsluhu. S volitelným automatickým centrálním mazáním se váš stroj sám postará o své vlastní požadavky na mazání.

Velká odklápěcí kapota z jednoho kusu usnadňuje přístup k motoru a agregátům.

3

 

Standardní chladič s širokými mezerami mezi voštinami zajišťuje optimální výkon i v prostředí s velkým množstvím polétavého prachu.

4

Komfortní prostředí

Model 417TH je vybaven automatickou klimatizací a přispívá k vytvoření příjemného pracovního prostředí. Čelní nakladač JCB 417TH nabízí výběr z několika sedadel: mechanické nebo vzduchové s potahem z vinylu nebo látky, anebo sedadlo Actimo XXL s vyhříváním, vzduchem odpružené, s bederní i loketní opěrkou, prodlouženým opěradlem a opěrkou hlavy, vše s možností nastavení.

Bezpečnost především

Odpružená kabina je v souladu s normou ROPS/FOPS a k zamezení vnikání prachu je mírně přetlakovaná. Posádka si může zvolit mezi dodávkou čerstvého vzduchu nebo filtrovaného vzduchu přes karbonový filtr nebo recirkulaci P3 – HEPA. Volitelná zadní kamera zobrazuje na barevném monitoru v kabině ničím nerušený výhled dozadu. JCB 417TH má vnitřní zpětná zrcátka, el. vyhřívaná vnější zrcátka a zrcátka na kapotě pro vynikající celoobvodový výhled. Motor EcoMAX nevyžaduje žádné objemné a nákladné zařízení pro následnou úpravu výfukových plynů, takže vyniká kompaktní zástavbou. Je uložen pod svažující se kapotou s tlumičem výfuku a filtrem nasávání vzduchu mimozorné pole obsluhy. Nástupní schůdky jsou nakloněné a rovnoměrně rozložené, doplněny vhodně umístěnými pevnými madly.

Efektivnější práci zajišťuje softwarový systém LiveLink, kterým můžete sledovat váš stroj on-line z pohodlí kanceláře či domova. Ovládání se děje pomocí mobilního telefonu nebo emailem. LiveLink poskytuje přístup ke všem upozorněním a údajům, od spotřeby paliva až po informace o historii stroje.

Čelní nakladače JCB jsou vhodné pro stavební průmysl, zemědělství a jsou na míru ušité pro odpadové hospodářství.

Fotogalerie

  • IMG_20161219_095700
  • IMG_20161219_095716
  • IMG_20161219_100135